A szervezetről:
A Váltó-sáv Alapítvány fogvatartottak és szabadultak társadalmi és munkaerő-piaci beilleszkedését segítő civil szervezet. Az Alapítvány számos projektet működtet ezen cél és feladat érdekében. A szervezet egyedülálló a témában és a területen: szociális/segítő munkát végez a börtönökben és szabadulás után, ill. módszertant dolgozott ki és tökéletesít folyamatosan. A projektek 1997-ben indultak, a szervezet bejegyzésének éve 2002.

A feladatról:
A munkakör fő területei:

  • egyéni gondozás/segítő kapcsolat kialakítása a kliensekkel elsősorban a KMR börtöneiben, a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben, ill. az Alapítvány irodájában,
  • csoportok vezetése elsősorban a KMR börtöneiben, a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben valamint szabadulás után,
  • esetenként egyéni gondozás/segítő kapcsolat és csoportmunka az ország különböző börtöneiben,
  • segítő munka szabadulás után,
  • szociális ügyintézés,
  • az ehhez kapcsolódó adminisztratív feladatok elvégzése.

Elvárások a leendő munkatársunkkal szemben:

  • humán felsőfokú (különösen pszichológus, szociálpolitikus, szociális munkás, szociálpedagógus, pedagógus, mentálhigiénikus stb.) végzettség (a diploma megléte feltétele a jelentkezésnek, abszolutórium NEM elegendő, a diploma bemutatása az állásinterjún szükséges),
  • min. 1 év célcsoporttal (kriminális életvezetésűek és/vagy szenvedélybetegek, hajléktalanok, általában deviáns célcsoporttal) folytatott segítő munka,
  • képesség önálló és stábban való munkavégzésre,
  • rugalmasság, nyitottság, pontosság,
  • a speciális célcsoport minél mélyebb megismerésének, valamint támogatásának igénye
  • manuális kompetencia ill. érdeklődés ez irányban, jó kézügyesség, kreativitás.

A munkavégzés körülményeiről:
A betöltendő munkakör heti 40 órás állás. Az új munkatárs egy stáb tagja lesz, amely folyamatosan és intenzíven dolgozik együtt. A munkavégzés helyszínei: az Alapítvány budapesti és balassagyarmati irodája, továbbá elsősorban KMR-ben lévő büntetés-végrehajtási intézetek és a Balassagyarmati Fegyház és Börtön, továbbá esetenként az ország különböző büntetés-végrehajtási intézetei (a munkavégzés minden felsorolt helyszínen szükséges, nem lehetséges, hogy az új munkatárs csak Budapesten vagy csak Balassagyarmaton végzi munkáját). A munkavégzés összességében sok utazással jár. Esetenként hétvégi vagy esti munkavégzés is szükséges, a munkaidő-beosztás változó, nem kötött (pl. nem 08.00-16.00-ig). Fizetés megegyezés szerint.

Amit nyújtani tudunk:

  • egy speciális célcsoporttal, témában és területen végzett munka,
  • újító ötletek, kreativitás támogatása,
  • folyamatos fejlődési lehetőség a szakmában,
  • újszerűség.

A jelentkezés határideje: 2013. 05. 10.

A jelentkezés módja: a szakmai önéletrajzokat és a motivációs leveleket az alapitvany@valtosav.hu e-mail címre várjuk! Az e-mail fiók fogadóképessége miatt kérjük, hogy egyéb dokumentumokat – diploma, erkölcsi bizonyítvány, videók stb. – a jelentkezéssel NE küldjenek!

A szakmai önéletrajz és motivációs levél alapján választjuk ki a jelentkezőket a személyes találkozóra, interjúra, melyet folyamatosan szervezünk és bonyolítunk le Budapesten. A jelentkezőket az időpontról e-mailben vagy telefonon tájékoztatjuk.

Az állással kapcsolatos további kérdéseket kizárólag e-mailben várjuk az alapitvany@valtosav.hu címre.

A szervezetről további információk elérhetők a www.valtosav.hu weboldalon.

Bp., 2013. 04. 27.