Megalakult a Magyar Távmunka Szövetség, amely a jövőben koordinálja a gazdaságpolitika iránytóit, valamint az érintett civil és szakmai szervezeteket. Az elkövetkező években mintegy 100 ezer új távmunkahely jöhet létre, amely a kimutatások szerint 100 milliárd forint beruházást fog jelenteni.
A gazdasági kutatások szerint a távmunka munkaszervezési módszertana hatékonyságnövelést és költségcsökkentést tesz lehetővé a gazdasági szervezetek számára. Az információs társadalom célkitűzéseivel összhangban a kormányzat és az EU is pályázatokkal, valamint stratégiai programokkal támogatja ennek a ma még kevéssé alkalmazott foglalkoztatási módnak az elterjedését.

A Magyar Távmunka Szövetség alapító tagjai:
Access Value Kft, Alfa Ipari Rt., Avaya Magyarország Kft., Bogdánfy Géza, Budapesti Műszaki Főiskola, Euroexpert Holding Rt., Hewlett-Packard Magyarország Kft., IDG Hungary Kft., Hungary.Network Rt., Kapsch TeleCom Kft., MÁV INFORMATIKA Kft., MER Könyvvizsgáló és Gazdasági Tanácsadó Kft., MKI Marketing Kommunikációs Intézet Kft., MTA Szociológiai Intézet, Negral Kft., PricewaterhouseCoopers Kft., Stratégiakutató Intézet Kht. T-Mobile Magyarország Rt., Wesselényi Andrea (magánszemély)

Az elkövetkező 2 évben Magyarországon mintegy 100 ezer új távmunkahely létrehozását prognosztizálják a szakemberek, amely a kimutatások szerint mintegy 100 milliárd forint beruházást jelent.
Cél a távmunka elterjedése
Horvát Elek, a frissen megalakult Magyar Távmunka Szövetség (MTSZ) elnöke az alakulóülésen elmondta: a szövetség célja, hogy ismeretterjesztéssel, a távmunkával elérhető gazdasági előnyök bemutatásával, szakinformációkkal és üzleti szemléletű modellekkel segítse ennek a foglalkoztatási formának az elterjedését. Fontos, hogy időről időre bemutassuk a modern, kiemelkedő szakmai színvonalat képviselő távmunkát támogató megoldásokat.
Az MTSZ koordinátori szerepet kíván betölteni a gazdasági szereplők, a gazdaságpolitika irányítói, illetve a témában érintett civil és szakmai szervezetek között, valamint a jövőben bekapcsolódik a távmunkát érintő törvényi szabályozás munkálataiba is.
A tagok szakmai érdekképviselete mellett szeretne rész vállalni a nemzeti távmunka stratégia kidolgozásában és végrehajtásában. Nemzetközi kapcsolatain keresztül pedig elősegíti a magyar távmunkavállalók bekapcsolódását a nemzetközi gazdasági életbe.
MTSZ-tagság
A szövetség tagjai sorába várja mindazon cégeket és szervezeteket, amelyek tevékenységükből adódóan érdeklődnek a távmunka iránt. A csatlakozási szándék bejelentését az info@tavmunka.org címen várja a szervezet.