Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

A pályázat kódja: IFJ-GY-22-A
A Miniszterelnökség megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (továbbiakban: Támogatáskezelő) a Gyermek- és Ifjúsági Alapról, valamint a Nemzeti Gyermek- és Ifjúsági Közalapítványról szóló 1995. évi LXIV. törvény, az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.), az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.), az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról, és regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet, valamint a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram és Regionális Ifjúsági Irodák működéséről szóló 2/1999. (IX. 24.) ISM rendelet alapján nyílt pályázatot hirdet ifjúsági közösségek és ifjúsági civil szervezetek közösségépítő programjainak támogatására.

1. A pályázati program célkitűzései:
A gyermek- és ifjúsági korosztály egészséges fejlődése különösen fontos alapköve társadalmunknak, hiszen a gyermekek és a fiatalok egészségi állapota meghatározza a nemzet sorsát és jövőre vonatkozó kilátásait. A gazdaság és a társadalom szempontjából egyaránt a megelőzés a legjobb stratégia minden korcsoportban, de legeredményesebben a gyermekek és fiatalok körében lehet mélyreható eredményeket elérni. Az egyik legnagyobb probléma a fiatalok egészségmagatartása szempontjából európai viszonylatban a mentális egészség és jóllét területén látható, mely probléma a COVID-válság hatására tovább mélyült. A koronavírus-járvány egymást követő hullámai okozta következmények, úgy mint a bezártság, az elszigetelődés, az iskola és magánélet határainak eltolódása leginkább a fiatal korosztály lelki egészségkárosodását idézte elő. Az ifjúsági szervezetek szerepe most nagyobb, mint valaha. Összefogni a fiatalokat, közösséget teremteni számukra, értelmes elfoglaltságot kínálni és programokat szervezni részükre a lelki egészségük védelme szempontjából létfontosságú.

A Gyermek- és Ifjúsági Alapprogramból az idei évben a fiatalok fizikai és mentális egészségének védelmét szem előtt tartva a következő tevékenységekre lehet pályázni:
- a pályázó szervezet fiatalokra fókuszáló lelki egészségvédelmi tevékenységének, terveinek bemutatása (kisfilmek, tanulmányok, kiadványok készítése, kutatás megszervezése);
- a fiatalok megszólítását, bevonását, közösségi jelenlétét, személyes fejlődését, közösségi felelősségvállalását összességében elősegítő, értékteremtő online - vagy a világjárvány okozta helyzet függvényében személyes jelenlétű - rendezvények, képzések szervezése;
- kapcsolatfelvétel egy másik, a pályázó tevékenységéhez köthető magyarországi vagy határon túli magyar ifjúsági szervezettel, és vele együttműködésben közös tevékenység megvalósítása.
A pályázat keretében nincs lehetőség sporttáborok, edzőtáborok megvalósítására, továbbá a pályázat nem támogatja az oktatási intézmények vagy diákönkormányzatok, hallgatói önkormányzatok által szervezett, az intézmény működésébe tartozó rendezvényeket (diáknap, szalagavató, gólyatábor, szakkör stb.).

2. A rendelkezésre álló keretösszeg:
A pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 93.500 000 Ft, azaz kilencvenhárommillió-ötszázezer forint a Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény, XI. Miniszterelnökség fejezet, 30/01/20/07 címrendi besorolású "Gyermek és Ifjúsági Alapprogram támogatása" megnevezésű fejezeti kezelésű előirányzat (ÁHT: 031831) terhére. A keretösszeg a Gyermek és Ifjúsági Alapról, a Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítványról, valamint az ifjúsággal összefüggő egyes állami feladatok ellátásának szervezeti rendjéről szóló 1995. évi LXIV. törvény 2. § (3) alapján legfeljebb az Alapprogram év végi maradványából azonos célra visszahagyott maradvány összegének erejéig emelkedhet.

3. A pályázaton igényelhető támogatás összege és formája:
Minimum 500 000 Ft, maximum 2 000 000 Ft, vissza nem térítendő támogatás igényelhető.

 

8. A Pályázók köre:
Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi feltételeknek megfelelő közösségek vagy szervezetek nyújthatnak be pályázatot:

1. Magyarországi közösségek vagy szervezetek esetén
- az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény szerinti civil szervezetek,
- a lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló 2011. évi CCVI. törvény 10-11. §-a szerinti egyházi jogi személyek, amelyek a statisztikai számjel elemeiről és nómenklatúráiról szóló 21/2012. (IV. 16.) KIM rendelet szerinti egyházi jogi személyek valamely GFO kódjával rendelkeznek (GFO kódok szerint: 551, 552, 555, 556, 557, 558, 559).

2. Határon túli közösségek vagy szervezetek esetén
- önálló jogi személyiséggel rendelkező határon túli ifjúsági és jellemzően az ifjúsággal (15-29 év közötti korosztály tagjaival) foglalkozó közösségek vagy szervezetek [civil szervezetek (kivéve pártok, pártokhoz kötődő ifjúsági szervezetek, szakszervezetek), egyházak, egyházi szervezetek]. Azon határon túli magyar ifjúsági szervezetek esetében, amelyek az egyéb jogszabályi feltételeknek maradéktalanul megfelelnek, kiíró az Ávr. 84. § (1); d) pontja szerint az inkasszó bejegyzési kötelezettségtől eltekint. Egyéb esetekben
(informális csoport) a pályázónak rendelkeznie kell Magyarországon jogi személyiséggel rendelkező befogadó (kötelezettségvállaló) szervezettel.
Amelyek (kivéve: bevett egyházak esetében) létesítő okiratukban foglaltak / szereplők szerint:
- gyermek és ifjúsági célokat valósítanak meg; vagy
- gyermek és ifjúsági közösségeket fognak össze; vagy
- gyermek és ifjúsági közösségek számára szolgáltatásokat biztosítanak; vagy
- a gyermek és ifjúsági korosztályok érdekeinek képviseletét vállalták fel.

Ezzel együtt a pályázat benyújtásához kötelezően: az Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben (EPER) regisztráltak. (A regisztrációval és a Regisztrációs nyilatkozat benyújtásával kapcsolatos információkat a Pályázati Útmutató 5. pontja tartalmazza.)

 

11. A pályázatok benyújtásának határideje:
Az internetes pályázatok beadási határideje: A megjelenést követő 30. nap (2022. 04. 17) 23:59 perc
Határidőben benyújtottnak minősül az a pályázat, amely az EPER-ben megadott beadási határidő napján 23:59 perc határidőig véglegesítésre került. A határidőben történő benyújtás részletes szabályait a Pályázati Útmutató 6. pontja tartalmazza.

 

További információ: pafi.hu