Figyelem! Nem aktív tartalom! A pályázati határidő már lezárult!
A Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium (1054 Budapest, Hold u. 1.) és a Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Minisztérium (1015 Budapest, Fő utca 12.) közös pályázatot hirdet a Bozsik-program keretében megvalósuló, a labdarúgás utánpótlás-nevelését szolgáló sportlétesítmények építésének, korszerűsítésének és felújításának támogatására 2003 -2005 években.
 
1. A pályázat célja
 
A pályázat célja, hogy elősegítse a Bozsik-programban végrehajtandó feladatok megvalósítását, a labdarúgó utánpótlás-nevelés infrastrukturális feltételeinek fejlesztését, továbbá hozzájáruljon a már meglévő sportlétesítmények korszerűsítéséhez, átalakításához. A pályázat keretében legalább 100 létesítmény építését illetve felújítását tervezzük.
 
A pályázati célok megvalósítása érdekében a pályázatot a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium és a Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Minisztérium (továbbiakban együtt: minisztérium) négy pályázati céllal írja ki:
 
'A' kategória
 
A labdarúgó utánpótlás-nevelés céljait szolgáló, nemzetközi (105 x 68 méter) méretű, meghatározott műszaki és szakmai paramétereknek megfelelő, műfű borítású, villanyvilágítással ellátott labdarúgó pályák létesítésének támogatása.
 
'B' kategória
 
A labdarúgó utánpótlás-nevelés céljait szolgáló, 65 x 40 méter méretű, meghatározott műszaki és szakmai paramétereknek megfelelő, műfű borítású, villanyvilágítással ellátott labdarúgó pályák létesítésének támogatása.
 
'C' kategória
 
A labdarúgó utánpótlás-nevelés feladatai ellátására alkalmas, többcélú (iskolai testnevelés, diáksport, utánpótlás programok, szabadidő sport), több funkciójú, 40 x 20 méter méretű, egész évben használható, műfű vagy műanyag borítású, villanyvilágítással ellátott, meghatározott műszaki és szakmai paramétereknek megfelelő sportpályák létesítésének támogatása.
 
'D' kategória
 
Többcélú, a labdarúgó utánpótlás-nevelés céljait is szolgáló, már meglévő sportlétesítmények felújítása, korszerűsítése, bővítése.
 
2. A rendelkezésre álló keretösszeg
 
A pályázat támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 4,2 milliárd forint (amely magában foglalja a pályázat és a beruházás lebonyolításához szükséges költségeket is).
 
3. A pályázaton igényelhető támogatás formája és mértéke
 
3.1.
 
A támogatás formája vissza nem térítendő költségvetési támogatás.
 
A támogatás a fejlesztés nettó (ÁFA nélküli) költségének legfeljebb 70 %-a lehet (függetlenül attól, hogy a társfinanszírozó, vagy kijelölt beruházó jogosult-e ÁFA visszaigénylésre).
 
A pályázó a részéről fölajánlott önrészt saját kivitelezéssel történő megvalósítással is kiválthatja.
 
3.2. 'A', 'B', 'C' kategóriában:
 
Az 'A', 'B', és 'C' kategóriákban a pályázati cél előre meghatározott műszaki tartalommal rendelkező létesítmények központosított bonyolítással történő megvalósítása. Az egyes kategóriáknál előírt műszaki tartalmat meghatározó műszaki terv a pályázati csomag részét képezi.
 
A támogatott pályázatok benyújtóival a minisztérium megállapodást köt, amelyben szerepel az önrész mértéke és annak biztosítási formája, a nyertes nyilatkozata arról, hogy a szükséges közbeszerzési eljárás központosított lefolytatásához hozzájárul, illetve amelyben a felek rögzítik a fejlesztés finanszírozásának pénzügytechnikai bonyolítási módját.
 
A támogatás maximális összege a kivitelezéshez szükséges, saját erővel csökkentett nettó összeg, azaz a beruházás nettó költségének 70 %-a.
 
Saját erőként befogadható a fejlesztés részét képező, saját kivitelezésben elvégzett teljesítmény is. E teljesítmények elfogadásának a feltételei:
 
- nem lehet eltérni az adott kategóriára vonatkozó műszaki tervtől;
- a befogadható (saját erőként elszámolható) érték nem lehet több, mint az adott létesítményt megvalósító, közbeszerzés keretében kiválasztott kivitelező ajánlatában a saját kivitelezésben megvalósított műszakilag önálló részfeladatokra megadott ár;
- a saját kivitelezésben megvalósítani vállalt munkálatok értékét a pályázati anyaghoz mellékelt műszaki tervdokumentációban szereplő árazatlan költségvetés megfelelő munkaneménél szereplő mennyiségkiírás beárazásával kell megadni;
- a teljesítménynek a kivitelező által megszabott műszaki, technológiai követelményeknek és minőségnek meg kell felelnie.
 
A pályázat irányulhat a minisztérium által meghatározott műszaki specifikációt tartalmazó, de azt meghaladó tartalmú fejlesztésre is, ebben az esetben azonban a tervezett egyéb fejlesztésekhez a pályázónak kell biztosítani a forrást.
 
3.3. 'D' kategóriában:
 
A 'D' kategóriában vissza nem térítendő költségvetési támogatás formájában igényelhető támogatás maximális mértéke 15 millió Ft, melynek folyósítása a MOBILITÁS Pályázati kézikönyv szerint utófinanszírozás formájában történik.
 
4. Pályázatot nyújthatnak be
 
- települési önkormányzatok;
- egyházak;
- társadalmi szervezetek, (kivéve: pártok, szakszervezetek), és a sportról szóló 2000. évi CXLV. törvény szerinti sportszervezetek;
- alapítványok és közalapítványok;
- állami vagy önkormányzati többségi tulajdonú közhasznú társaságok;
- felsőoktatási intézmények;
- a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 20.§ (1) bekezdésében meghatározott nevelési-oktatási intézmények, illetve azok fenntartói.
 
5. Pályázatkezelő
 
MOBILITÁS Pályázati Igazgatóság (1145 Budapest, Amerikai út 96. )
 
6. A pályázat benyújtása
 
A pályázatok benyújtásának határideje (minden kategória esetén): 2003. szeptember 30.  
 
A pályázatokat az alábbi címre kell beküldeni:
 
MOBILITÁS
1590 Budapest, Pf. 102.
 
A pályázatot személyesen kizárólag a Mobilitás Pályázati Igazgatóságánál (1145 Budapest, Amerikai út 96.) a beadási határidő napján 16.00 óráig lehet leadni.
 
A benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell a hiánytalanul kitöltött pályázati adatlapot és programűrlapot, valamint a programűrlapban megjelölt mellékleteket, továbbá a pályázati díj befizetését igazoló szelvény vagy bizonylat másolatát. Rózsaszín postai utalványon postacímre érkezett befizetéseket nem tudunk elfogadni! A pályázatot NÉGY elkülönített (EGY eredeti és HÁROM másolati példányban), de EGY borítékban kell benyújtani. A beadási határidő után hiánypótlásra nincs lehetőség (vita esetén a postai bélyegzővel ellátott igazolás dátuma alapján kell dönteni).
 
7. Pályázati feltételek
 
A pályázat benyújtásának, érvényességének, elbírálásának, a pályázók kiértesítésének, valamint a nyertes pályázókkal való szerződéskötésnek, továbbá a fejlesztés megvalósításának, ellenőrzésének és elszámolásának kötelező általános feltételeit a MOBILITÁS Pályázati kézikönyv tartalmazza.
 
A kézikönyv letölthető a www.gyism.hu és a www.mobilitas.hu címről, valamint igényelhető a Pályázatkezelőtől. A minisztérium 2003. július 31-ig ugyanitt nyilvánosságra hozza a 3.2 pontban meghatározott szerződés tervezetét, amelyről a pályázónak a benyújtási határidőig elfogadó nyilatkozatot kell tennie.
 
A megpályázott összeget és a pályázó által felajánlott saját kivitelezéssel történő megvalósítással kiváltott önrészt leszámítva a fejlesztéshez szükséges többi forrásnak (teljes ÁFA) a pályázat benyújtásakor rendelkezésre kell állnia, vagy a pályázónak pénzügyi biztosítékkal kell rendelkeznie azokat illetően.
 
Csak olyan pályázatok részesülnek támogatásban, melyek a beruházás során megvalósítják a fogyatékos sportolók és nézők számára mind építészeti, mind kommunikációs szempontból az akadálymentes környezet (lásd. Az épített környezet alakításáról és védelméről, szóló 1997. évi LXXVIII törvény., illetve A sportról szóló 2000. évi CXLV törvény. 64§ 1.). A megvalósítás műszaki dokumentációját a pályázathoz mellékelni kell. Amennyiben a létesítmény már a pályázott beruházást megelőzően akadálymentes volt, a pályázatnak tartalmaznia kell az erről szóló nyilatkozatot.
 
A pályázónak a benyújtáskor rendelkeznie kell az 'A', 'B', 'C' kategória esetén a jogerős építési engedéllyel.
 
A 'D' kategóriában a pályázónak a benyújtáskor elvi építési engedéllyel rendelkeznie kell, vagy csatoljon be nyilatkozatot arról, hogy ez nem szükséges.
 
Az érvényes pályázatok elbírálása a beadási határidőket követően az 'A', 'B' és 'C' kategóriákban 30, a 'D kategóriában 50 napon belül történik meg.
 
Az 'A', 'B' és 'C' kategóriákban elbírálási szempont az érintett térségben a labdarúgó utánpótlás-nevelés aktivitása és kiterjedtsége.
 
Minden kategóriában elbírálási szempont az érintett térség létesítmény ellátottsági helyzete.
 
A pályázónak nyilatkoznia kell, hogy saját költségén üzemelteti a létesítményt, és hogy gondoskodik a rendeltetés szerinti használathoz szükséges karbantartásról, felügyeletről és őrzésről. A nyilatkozat a pályázat befogadásának érvényességi feltétele.
 
Az elbírálásnál előnyt jelent, ha a fejlesztéssel megvalósuló létesítmény színtere a Bozsik-programnak és a labdarúgó diákolimpiai versenyrendszernek.
 
Önkormányzatok esetében az elbírálásnál előnyt jelent, ha
 
- a területfejlesztési szempontból hátrányos helyzetű térségben működnek;
- a fejlesztést több település összefogásával, társulással kívánják megvalósítani.
 
Az előny biztosítása csak az önkormányzati pályázatok egymás közötti összevetése alapján lehetséges. Az előny irányulhat a saját erő nagyságának előírására.
 
Formai okok miatt érvénytelenített pályázatok esetében a pályázók az értesítés kézhezvételétől számított 8 napon belül felülvizsgálati kérelmet nyújthatnak be, amit a miniszter bírál el.
 
A pályázat kiírói fenntartják maguknak a jogot, hogy az elbírálási szakaszban, valamint a megvalósítás során (a szerződés szerint) műszaki ellenőrzést folytassanak le.
 
8. Pályázati díj
 
A pályázati díj pályázatonként 10.000,- Ft, azaz tízezer forint. A pályázati díjat a pályázati adatlaphoz mellékelt sárga postai csekken vagy átutalással a 10032000-01425413-00000000 számlaszámra lehet befizetni a Mobilitás javára. Kérjük, hogy az átutalásnál a megjegyzés rovatba írják be a pályázat kódját (SPO-BP-03-A/B/C/D)! Sárga postai csekket a 9. pontban felsorolt irodáknál lehet igényelni. A rózsaszín postai csekken postai címre történő befizetést nem tudjuk elfogadni.
 
9. Pályázati csomag
 
A pályázati csomag (pályázati felhívás, adatlap, programűrlap, műszaki terv, sárga postai csekk) ingyenesen átvehető vagy telefonon igényelhető a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium pályázatokat kezelő szervezeténél, a MOBILITÁS-nál (1145 Budapest, Amerikai út 96. tel.: (1) 460-1070, 460-1072, 460-1050, 460-1060), a Regionális Ifjúsági Szolgáltató Irodáknál (1052 Budapest, Városház u. 7. tel.: (1) 485-6913; 3530 Miskolc, Mindszent tér 1. tel.: (46) 506-348; 4024 Debrecen, Piac u. 58. (52) 531-053; 6000 Kecskemét, Deák F. tér 3. tel.: (76) 513-889; 7100 Szekszárd, Béla tér 6. tel: (74) 511-697; 8200 Veszprém, Kossuth Lajos u. 10. tel.: (88) 581-570; 9021 Győr, Árpád u. 44. tel.: (96) 518-685), és a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium Információs és Szolgáltató Irodájánál (1065 Budapest, Bajcsy-Zs. út 57. tel.: (1) 301-9220, 301-9221), továbbá letölthető a GYISM honlapjáról.
 
Pályázati forródrót: (40) 444-555
 
forrás: www.gyism.hu