A „Dominó” Alternatív Tanoda célja a jellemzően szociokulturálisan és/vagy szociálisan hátrányos helyzetű iskoláskorú gyermekek, fiatalok pedagógiai és mentálhigiénés fejlesztése.

A főállású munkakör betöltése 2014. november 3-ától szükséges.

A szolgáltatás hétköznapokon tart nyitva, tanítási időben naponta 13.00-19.00 óra között, tanítási időn kívül (iskolai szünetekben) 10.30-16.30-ig.

A munkavégzés helyszíne: 1215 Budapest, Kossuth Lajos u. 22.

Rendszeres team és esetmegbeszélés biztosított.

Feladatok:

  • esetvezetés;
  • indirekt módszerekkel történő egyéni és/vagy csoportos fejlesztés;
  • korrepetálás, délutáni közös „napközi jellegű” tanulás;
  • közösségépítés, kézműves és tematikus klubfoglalkozások tartása;
  • adminisztráció.

Elvárások, kompetenciák:

  • felsőfokú szociális és/vagy pedagógiai, gyógypedagógiai végzettség (esetleg egyéb humán végzettség);
  • legalább 2 éves szakmai tapasztalat;
  • számítógép-kezelői ismeret (pl. ECDL);
  • önálló munkavégzés, pro aktivitás, csapatmunka;
  • rugalmasság, pontosság, jó kommunikációs készség.

Előny:

  • tanítói, tanári és/vagy tanulásban akadályozottak nevelésében-oktatásában képzett gyógypedagógusi végzettség;
  • hátrányos helyzetű, SNI-s és/vagy roma fiatalokkal való munkatapasztalat;
  • gyerekekkel, fiatalokkal végzett fejlesztő munka
  • művészeti, kézműves készségek
  • középszintű angolnyelv használat (írásban és szóban).

  • A jelentkezéseket a domino@kompania.hu e-mail címre várjuk (tárgy: „Dominó - mentor”).
  • A jelentkezések tartalmazzák a jelentkező szakmai önéletrajzát, továbbá egy motivációs levelet (max. 1 oldal).
  • Legalább egy referenciaszemély megadása, akitől a jelentkezőről munkakapcsolatuk alapján vélemény kérhető
  • erkölcsi bizonyítvány
  • Jelentkezési határidő: 2014. október 14.

A kiválasztás két körben zajlik:

  1. Az önéletrajz és motivációs levél alapján születik döntés.
    A továbbjutókat 2014. október 18-ig tájékoztatjuk.
  2. Számukra 2014. október 20-22. között személyes felvételi interjút tartunk.

További információ:

Sosztarich Gergely

irodavezető, Kompánia Alapítvány

kompania@kompania.hu

06-30/340-2009