Ha fontosnak érzed, hogy civil szervezeted körüli támogatói közösséget építs vagy megerősítsd azt, ha pontosan tudni akarod, hol állsz jelenleg ezen az úton, és milyen következő lépések vihetnek tényleg közelebb a társadalmi bázisodhoz, gyere el a NIOK Alapítvány szakértői csapatával szervezett kétnapos táborába!

Mikor: 2025. szeptember 18. csütörtök 16:00 - szeptember 20. szombat 14:00

Hol:  Summa Vitae Alapítvány szállása, Piliscsaba

Mi a társadalmi bázisépítés és miért érdemes foglalkoznod vele? 

A civil szervezetek mind maguk mellett tudhatnak egy kisebb vagy nagyobb támogatói közösséget, de egy igazán erős társadalmi bázis kiépítése tudatosságot, új készségeket,  profi eszközöket és módszereket igényel. Ma különösen igaz, hogy a civil szervezetek  létének és fejlődésének kulcsa egy erős és sokszínű társadalmi bázis, amelyre támaszkodni lehet, amely elkötelezett a szervezet értékei mellett és bevonható a szervezet céljainak megvalósításába. A bázisod tagjai lehetnek meglévő és potenciális támogatók, önkéntesek, adományozók, szakmai partnerek vagy vállalati kapcsolatok, de a kollégák és ügyfelek, érintettek is, attól függően, hogy a szervezeted ügyét kikkel tudod leghatékonyabban sikerre vinni. 

Miben segít neked a táborban való részvétel?

  • Képbe kerülsz!

A szervezeted szükségleteit sokkal tisztábban látod majd, és a NIOK Társadalmi bázisépítés módszertana alapján lépésről lépésre azonosíthatod, jelenleg hol tartasz a szervezeti utadon a támogatói közösségépítésben. 

  • Tudatos tervezés 

A gyakorlatban alkalmazható módszereket és eszközöket mutatunk a társadalmi bázisod megerősítésére és szélesítésére. A NIOK szakmai csapata és más szakértők segítségével rendszerben látod, tudatosabban tervezheted majd mindazt, amit eddig talán esetlegesen csináltál. 

  • Tanulás és kapcsolatépítés 2in1!

Másfél napig fókuszáltan a szervezeted fejlődéséért dolgozhatsz egy szuper nyugis környezetben, a Pilisben. A workshopok mellett (és alatt) lesz idő játszani, beszélgetni, értékes tapasztalatokat cserélni a hozzád hasonló civil szervezetektől érkezőkkel, de a képzéseket tartó szakértőkkel is. Mindezt teljes ellátással.

A tábor végére…

  • Magabiztosabbá és tudatosabbá válsz abban, hogy kiket, miért, hol és hogyan érhetsz el hatékonyan, hogy támogatói legyenek a szervezetnek.
  • Lesz egy cselekvési terved a szervezet felismert szükségletei alapján. Pontosan látod majd, milyen feladatokra lehet  erőforrást fordítani a következő 1-3 évben, hogy támogatói közösséged megerősödjön.
  • Rengeteg új tudással, jó gyakorlattal, civil szervezeti példával leszel gazdagabb.
  • Helyben építheted társadalmi bázisod egy szeletét: új, hozzád hasonló szervezeteket ismersz meg vagy mélyítheted el velük kapcsolataid.
  • Jólesően elfáradsz, miközben tettrekésznek érzed magad!

Programterv:

2025.09.18. csütörtök (16 órától): 

Érkezés és workshop: Mi az a társadalmi bázisépítés, kik a szervezeted bázisa, hogyan ismerheted meg őket, és mit nyerhetsz vele?

2025.09.19. péntek (egész nap): 

NIOK Társadalmi bázisépítés módszertana alapján felmérheted, hol tartasz most a bázisépítésben, és mire érdemes fókuszálnod a fejlődésekért: szervezeti szemlélet, tervezettség, meglévő támogatók erősebb bevonása, új támogatók elérése és hatékony megszólítása. Ezután a számodra kulcsfontosságú célcsoporttal való kapcsolódáshoz szükséges cselekvési tervet dolgozhatsz ki meghívott szakértőkkel, trénerekkel közösen. Este lehetőséged lesz kötetlenül is együtt lenni velük, és igazán szabad ötletek születhetnek a tábortűz mellett. 

2025.09.20. szombat (14 óráig):

Hogyan építs be a szervezet mindennapi munkájába, folyamataiba, közös tudásba mindazt, amit felismertél? Pádár Mariann szervezetfejlesztő workshopja.

(A szakmai programokon túl jó társaságban elköltött közös étkezések, kilátó-séta, kertben napozás még rád, ha csatlakozol!  :)

Kiket várunk?

Kisebb vagy kevés kapacitással rendelkező szervezetek munkatársai az egész országból, akik felismerték, hogy erőforrásokat érdemes tenni egy támogatói közösség kiépítésébe, de esetleg még nem tudják, hogyan fogjanak hozzá vagy elakadással küzdenek ebben.

Összesen 20 fő jelentkezését tudjuk elfogadni, nem jelentkezési sorrendben, hanem többek között az alábbi szempontok mentén:

  • a táborban fővárosi és vidéki szervezetek egyaránt részt vegyenek, és tapasztalatot cseréljenek
  • a civil szervezettől olyan személy vesz részt a táborban, akinek a társadalmi bázisépítéssel kapcsolatos tevékenységekben vagy a szervezet stratégia alkotásában szerepe van (kommunikációs, adományszervező, szervezeti vezető,  önkénteskoordinátor stb.)
  • személyes motiváció
  • részvételi hozzájárulás befizetése határidőre (ld. lentebb)

Kiket nem tudunk fogadni: 

Vállalkozások, természetes személyek, politikai pártokhoz kötődő egyesületek, a közszféra intézményei, kormányzati és kormányközi intézmények, közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok, vallási intézmények, nyereséget felosztó szövetkezetek vagy informális csoportok. 

Részvételi díj

Ezzel hozzájárulsz a két teljes napi ellátás és a szakmai program költségeihez.

A részvételi díj 25.000 Ft, aminek befizetését vállalod a megadott befizetési határidőig (2025 augusztus

 eleje), jelentkezésedet csak ezzel együtt tudjuk véglegesíteni. Amennyiben a részvételi díj nem kerül befizetésre a határidőig, sajnos nem érvényes a jelentkezésed.

Jelentkezni a jelentkezési lap kitöltésével tudsz július 16. szerdáig!

Jelentkezés elfogadása

A táborban összesen 20 fő résztvevőt várunk. A jelentkezési határidóig beérkező jelentkezéseket a NIOK csapata utolsó hetében összesíti és a jelentkezési lapon megadott e-mail címen értesítést küld a jelentkezés elfogadásáról vagy elutasításáról. Az elfogadott jelentkezőkkel az értesítő e-mailben további részleteket osztunk meg a teendőkről. A részvételi díjat augusztus elejéig szükséges befizetni.Lemondási feltételek: a befizetett részvételi díjat 2025. augusztus 28-ig tudjuk visszatéríteni. Amennyiben jelzed, hogy nem tudsz részt venni, lehetőséged van a szervezettől másik kolléga részvételét kérni.

A projekt a NIOK Alapítvány Stronger Roots programjának keretében valósul meg, az Európai Unió Polgárok, Esélyegyenlőség, Jogok és Értékek (CERV) programjának finanszírozásával.