A tagok vagy az alapítók a törvény vagy a létesítő okirat (egyesületnél: alapszabály, alapítványnál: alapító okirat) alapján őket megillető döntési jogköröket a tagok összességéből vagy a tagok által maguk közül választott küldöttekből álló testületben (a továbbiakban: küldöttgyűlés), vagy az alapítói jogokat gyakorló személyek összességéből álló testületben gyakorolják. Ez a szerv a döntéshozó szerv.

Az egyesület esetében ez a tagok összessége (közgyűlés), vagy a tagok által közvetlen vagy közvetett módon megválasztott testület (küldöttgyűlés).

Alapítvány esetén a Ptk. a döntéshozó szervet nem jelöli ki, azonban az alapító okirat tartalmával kapcsolatos döntéseket az alapító, több alapító esetén az alapítók gyűlése hatáskörébe utalja.

frissítve: 2022.10.18.

 

Kapcsolódó kérdések:

Az egyesület szervezeti felépítése — mit kell róla tudni?

A kuratórium — mi az?

 

További kapcsolódó kérdések a Gyakori kérdések rovatban az Egyesület és Alapítvány téma alatt találhatóak.
-------------------------------------

Ha kérdésére nem talált választ, ha valamilyen észrevétele van, és akkor is, ha hibát, hiányosságot észlel, feltétlenül írjon nekünk!

Ha hasznosnak találta cikkünket, és szeretne első kézből értesülni, ha új információt osztunk meg, esetleg a legújabb pályázatokról, eseményekről, állásokról szeretne hírt kapni, iratkozzon fel heti rendszerességgel megjelenő hírlevelünkre.