A K-Monitor Iroda a közpénzek átlátható felhasználásáért küzdő civil szervezet. Fontos célunk a korrupciót övező társadalmi közöny legyőzése, a témával kapcsolatos szemléletformálás és ismeretterjesztés, ehhez kutatásainkkal, elemzéseinkkel és ajánlásainkkal is hozzájárulunk. Hiszünk abban, hogy az információs technológia fejlődése hozzájárulhat egy nyíltabb, átláthatóbb és demokratikusabb kormányzás létrejöttéhez, ezért olyan adatbázisokat és online eszközöket fejlesztünk, amelyek segítségével nyomon követhetőek a közpénzköltések és számon kérhetőek a politikai és gazdasági döntések. Szervezetünk működési alapelvei a nyitottság, függetlenség és a kritikai szemléletmód.

Részletes információk a szervezetről:

www.k-monitor.hu
www.facebook.com/Kmonitor
k.blog.hu

A K-Monitor Iroda főállású munkatársat keres, határozatlan időre, projektkoordinátor munkakörbe.

Főbb feladatok:

  • a projekt koordinálása (tervezés, értékelés, dokumentálás, beszámolók készítése stb.)
  • kapcsolatépítés civil szervezetekkel, civil csoportokkal
  • együttműködés a magyar és külföldi partnerszervezetekkel és a pályáztató szervezetekkel
  • workshopok kidolgozása és megtartása (előzetes szakmai felkészítő tréning után nyílt adatok, IT megoldások, érdekérvényesítés stb. témákban) civil csoportok számára és szakmai kiadványok összeállítása, szerkesztése a munkatársak bevonásával
  • a projektek széleskörű kommunikációja, kampányok szervezése (sokféle csatornán keresztül)
  • események (akciók, konferenciák) szervezése
  • IT fejlesztések koordinálása, ötletek kidolgozása külsős szakértőkkel

Egyéb feladatok:

  • Közreműködés a szervezet szakmai munkájában (adatbázisok fejlesztése/szerkesztése, kutatások, állásfoglalások és egyéb szakmai anyagok elkészítése)
  • Hazai és nemzetközi konferenciákon, workshopokon való részvétel, előadások tartása
  • Szükség esetén képzések, konferenciák szervezése, lebonyolítása

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség
  • Legalább 3 éves releváns munkatapasztalat
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Kiváló szervező- és kapcsolatteremtő készség
  • Kiváló kommunikációs és tárgyalókészség (magyar és angol nyelven, írásban és szóban egyaránt)
  • Politikai, közéleti témákban való jártasság
  • Önálló és precíz munkavégzés
  • Terhelhetőség
  • Informatikai megoldások iránti fogékonyság

Előnyt jelent:

  • Jogi, politológus, nemzetközi kapcsolatok, szociológus, közgazdász, informatikus vagy  kommunikációs végzettség
  • Újságírói tapasztalat
  • Informatikai érdeklődés, tapasztalat (nyílt adatok, applikációk, inforgrafikák stb.)
  • Önkéntesek, aktivisták szervezésében tapasztalat
  • Érdekérvényesítés területén szerzett tapasztalat
  • Hazai vagy nemzetközi civil szervezetnél szerzett munkatapasztalat
  • Kutatói tapasztalat
  • Egyéb idegen nyelvek ismerete

Munkavégzés helye: Budapest

Jelentkezés módja: Kérjük, hogy fényképes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével az info@k-monitor.hu címre küldje el!