Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

 Outdoor tanulási módszerek kipóbálása, megosztása:

  • közösségi önkéntesség, környezetvédelem
  • részvételi turizmus
  • land art
  • klasszikus outdoor tevékenységek: kötelek, csomók, kalandjátékok, tájékozódás, kintalvás
  • biztonság, elsősegély, logisztika

Hogyan illesztheted be ezeket a tevékenységeket különböző célú és témájú képzésekbe, tanulási programokba? 

A JOY egy másfél évig tartó 6 eseményből álló programsorozat. A nemzetközi program célja innovatív módszerek és jó gyakorlatok megosztása egymással, és felnőttek olyan kompetenciáinak fejlesztése, melyek a mai gyorsan változó életünkben az tanulói és munkakörnyezetünkhöz való alkalmazkodáshoz szükségesek.

A programban az Egyeseken kívül részt vesznek még román, görög, olasz, francia és holland szervezetek, melyek elkötelezve a nem formális tanulás iránt dolgoznak változatos társadalmi hátterű és multikulturális csoportokkal.

A JOY program célcsoportja elsősorban az Egyesekkel együttműködő vagy együttműködni készülő szervezetek és hálózatok önkéntesei, trénerei, oktatói, tanulói. Cél, hogy a résztvevők képesek legyenek új célcsoportok elérésére irányuló programok kialakítására, facilitálására és értékelésére.

A program témái a nem formális módszerek: coaching, digitális műveltség fejlesztése a szociális médián keresztül, outdoor módszerek, kortárs tánc, helyi részvétel közös munkával, fenntartható életstílus nevelés, vállalkozókészség, szociális kompetenciák, kulturális tudatosság, tanulói készség.

A JOY of Lifelong Learning c. projekt keretében Romániában megrendezésre kerülő nemzetközi szakmai találkozó témája az outdoor módszerek megújulás.

A találkozó sorozat az Európai Közösség Élethosszig Tanulás Programjának támogatásával valósul meg. A projektről bővebben az egyesület honlapján olvashatsz: www.egyesek.hu