Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

A legfontosabbak:

  • Munkaidő-nyilvántartást (köznapi nevén: jelenléti ívet) kell vezetni, amelyből a munkában töltött idő egyértelműen kiderül (alkalmas a túlóra, szabadság, betegség, távollét, kiküldetés és egyéb munkaidő elemek nyilvántartására). A munkaidő-nyilvántartás alapján történik a bérszámfejtés.
  • Bérszámfejtést kell készíteni a jogszabályoknak megfelelő adattartalommal, amelyről bérfizetési jegyzéket kell a dolgozónak átadni. Akkor is át kell adni, ha a dolgozónak átutalással adjuk át a fizetést.
  • A dolgozóknak év végén, illetve kilépéskor a jogszabályok szerinti kötelező adattartalommal igazolásokat, adatlapokat kell kiadni.
  • Ha a dolgozó táppénzre jogosult, vagy szülni megy, az ellátások igénybevételéhez szükséges munkáltatói igazolásokat el kell készíteni, és a dolgozónak át kell adni, illetőleg az ellátásokat a Munkáltatónak a mindenkor aktuális jogszabályok szerint meg kell igényelni.
  • A magánszemélyeknek teljesített kifizetésekkel, juttatásokkal összefüggő adókról, járulékokról a tárgyhónapot követő hó 12-ig elektronikus úton adóbevallást kell küldeni a szervezetnek. A bevallást a XX08A és XX08M számú nyomtatványokon kell teljesíteni. A nyomtatvány első két karaktere mindig az adott évet jelenti, tehát 2020-ban a 2008A és 2008M jelű nyomtatványt kell alkalmazni